Nadmierne pocenie: kiedy (też) robi się żenujące

Uncategorized

Spocone ręce, perły potu na czole, ciężkie wilgoci na nogach lub pod pachami. Poci się, kiedy jest gorąco-to normalne. Ale jeśli to się dzieje z nami stale, istnieją rozwiązania, aby ograniczyć dyskomfort.

Eksperci zgadzają się, że nadmierne pocenie się, nadmierne pocenie, określana przez samego pacjenta: nigdy więcej nie odważył się, aby uścisnąć ręce, ani nosić jedwabne bluzki, jak rozmawia lub innych Reebok … nie tyle kwestia naszych stóp są kruszone w środku!

Aby przezwyciężyć tę patologię, nie jest bardzo poważne, ale które mogą mieć poważny wpływ na nasze codzienne życie, są bardziej lub mniej radykalne środki w zależności od ważności pocenie się.

Kiedy gruczoły potowe RushKiedy gruczoły potowe Rush

Kiedy jest gorąco, lub w czasie wysiłku lub w czasie stresu, nasze gruczoły potowe, pod kontrolą podwzgórza, które produkują pot, aby dostosować nasz wewnętrzny termostat (przy 37 °) i uniknąć udaru cieplnego.

Kiedy nasz temperatura wzrasta ostatni reaguje, aby poszerzyć arterii i zwiększyć produkcję potu, który, gdy paruje, chłodzi nasze ciało. Ale czasami ten piękny system ras.

Przyczyny mogą być genetycznymi (w 30% przypadków), po nadczynność tarczycy , przyjmowanie niektórych leków lub konsekwencją nadwagi. Zrozumiałe więc, kiedy nasze pot konsekwencje całe nasze życie, skonsultować się z lekarzem, który doradzi nam bardziej lub mniej drastyczne środki, aby go pokonać.

Antyperspiranty: skuteczny, ale kontrowersyjny

Na bazie aluminium soli (chlorku lub chlorowodorek) , blokują przewody gruczołów potowych, a tym samym znacznie zmniejszyć wydzielanie potu.

Zostali oskarżeni powoduje raka. W rzeczywistości nic nie jest udowodnione, ale niektórzy lekarze, i wielu z nas wolą dokonać wyboru na rzecz innych rozwiązań.

Leków: wiele skutków ubocznych

Leki antycholinergiczne czasami przepisywane do blokowania pewnych biologicznych reakcji, w tym wydzielanie potu. Ale ich skutki uboczne (suchość w ustach, zmniejszenie łzy, utrata smaku) ich zarezerwowana dla bardzo poważnych przypadkach, takich jak анархическое pocenie się całego ciała.

Jontoforeza: prąd, aby blokować kanały gruczołów potowych

Technika ta jest szczególnie ważna dla rąk i nóg. Polega on na przejściu niewielki prąd elektryczny, aby powodować zgrubienie naskórka, co częściowo zatyka gruczołów potowych kanały.

Jak to się dzieje ? W gabinecie lekarza, nasze ręce i / lub nogi zanurzone w kąpieli, w którym znajduje się elektroda, połączony z generatorem, który daje prąd w 20 miliamperów. Podczas fazy ataku trzeba liczyć 3 pierwszy tydzień, 3 w przyszłym tygodniu, to jeden z dwóch następnych tygodni. Następnie obsługujący sesję raz w miesiącu. Sesji, nie boli, trwa od 30 do 45 minut. Jeśli pierwsze sesje odbywają się w biurze, są urządzenia do zakupu, aby leczenie w domu.

Kolejności: wyniki dobre od pierwszych sesji i poprawy.

Zastrzyki toksyna botulinowa: dobre wyniki powtarzać co 6 miesięcyZastrzyki toksyna botulinowa: dobre wyniki powtarzać co 6 miesięcy

Toksyna blokuje transmisję nerwów na gruczołów potowych pach i dłoni.

Jak to się dzieje ? Po nałożeniu środka znieczulającego kremu lekarz będzie tkanki podskórnej iniekcji małej dawki toksyny centymetrów cm pod pachami lub na dłoniach naszych rąk.

Skutki: zmniejszenie pocenia się świetnie, za jedną sesję (około 82%), ale trzeba powtarzać sesję co 6 miesięcy około.

Cena: około 800 euro za zastrzyk.

Chirurgii: ostateczna interwencja, dla ciężkich przypadków!

Operacja ta polega na zniszczeniu zwoje współczulne, które innervate gruczoły potowe rąk .

Jak to się dzieje ? W sali operacyjnej, w znieczuleniu ogólnym (zwiedzanie z anestezjologiem, a także do wszelkich operacji) i najczęściej przy badaniu (wprowadzenie kamery), co pozwala zmniejszyć rozmiar cięcia pod pachami i pod łopatkami – i naszych rekonwalescentów czasu.

W apartamentach: możesz wrócić do domu na następny dzień i wracać normalne aktywność 2 do 3 dni. Czasami w ciągu pierwszego tygodnia obchodzony jest hiper suchość rąk, aby zrekompensować dobrym kremem nawilżającym . Chirurg został zauważony przez jeden miesiąc po zabiegu. Wyniki są ostateczne.

Cena: w bardzo ciężkich przypadkach może być brane pod uwagę ubezpieczenie zdrowotne.

Krótkim Miradry mikrofal: ostateczna nowe leczenie we FrancjiKrótkim Miradry mikrofal: ostateczna nowe leczenie we Francji

Ta metoda eliminuje hypersudation pachy, i wykorzystuje działanie krótkich mikrofal. Gruczoły potowe nie połknąć z wodą i rozgrzewając je niszczą specjalnie na zawsze, bo trzeba wiedzieć, że gruczoły te nie reforma.

Jak to się dzieje ? W gabinecie, w znieczuleniu miejscowym (zastrzyk Ксилокаина), lekarz obciąga ze skóry pod pachami pod swego rodzaju elektrody, który będzie emitować strumień ciepła powoduje specyficzne uszkodzenia gruczołów. Narażenie powtarzane 2 cm 2 na 2 cm 2. To trwa około dwóch godzin na obie pachy. Wyniki są ostateczne, ale w 20% przypadków drugiej sesji przypada na dwa miesiące przedział dla pełnego rezultatu.

Konsekwencje: małe ognisko zapalenia, zlokalizowany obrzęk, tymczasowy dyskomfort, który nie przeszkadza wznowić pracę w ciągu 24 godzin. I dosłownie na następny dzień z powodu spadku poziomu nadmierna potliwość-to naprawdę odczuwalne.

Wreszcie, pozwól nam uspokoić się: fakt stałego redukcji pocenia się pod pachami nie jest szkodliwy dla organizmu, ponieważ prawie 2% od naszego potu, wydzielany przez te gruczoły.

W końcu efekt uboczny: Miradry leczenie na zawsze usuwa włosy , nawet białe.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *