Jak leczyć dyshidrosis, ta bolesna egzema na rękach i nogach?

Uncategorized

Dyshidrosis to stan skóry blisko wyprysk, zorientowanych na nogach i rękach. Dermatolog Nina-Roos opowiada, jak zapobiegać i łagodzić to stan i jak wstyd i boli.

Dyshidrosis-to powszechna forma wyprysku , która uderza w nogi i ręce. To przewlekłe i nawracające stan bolesne i może być szczególnie wyłączanie. Aktualne informacje o przyczynach, leczeniu i zapobieganiu dyshidrosis z dermatologiem Nina-Roos 1 .

Dyshidrosis: występowanie i objawyDyshidrosis: występowanie i objawy

Jest to forma wyprysku, który dotyka dłoni i podeszwy stóp. Ona objawia się drobnymi pęcherzykami, które tworzą się w tych miejscach, bo skóra jest bardzo ciężko. Te pęcherzyki zawierają wodę i pękają, co prowadzi do powstawania skórki.

“On objawia się świądem, bardziej lub mniej silne, a w niektórych przypadkach, pojawienie się pęknięć i skórki” – mówi Nina-Roos. Problem: diagnoza jest często utrudniony. Naprawdę, człowiek nie musi wyprysk w innym miejscu i dyshidrosis można pomylić z grzybicą, zwłaszcza na nogach, bo objawy są takie same.

Pocenie się, stres, nadmierne mycie … kilka przyczyn

Przyczyny dyshidrosis nie zawsze są oczywiste, zauważa dermatolog. Dyshidrosis często widziałem latem, kiedy jest gorąco. “To warunek sprzyja pocenie się skóry, a także stres lub zmęczenie . I odwrotnie, niektórzy ludzie będą mieć ups w zimne …”.

Inny wspólnej przyczynie dyshidrosis – i kilka niesamowite! – nadmiar pralka lub składników kosmetycznych: “wszystko, co pieni się osłabia skórę”, decyduje dermatolog. “Czasami problem przedezynfekowane”.

Z drugiej strony, dyshidrosis wcale nie jest zakaźna. Jednak może być alergiczna ziemię i skłonność do atopic skór . Kobiety są bardziej narażone, ponieważ są one na ogół częściej myć ręce i używać więcej kosmetyków.

Jakie decyzje przeciwko dyshidrosis?Jakie decyzje przeciwko dyshidrosis?

Na początku procedury są przeznaczone do tego, aby złagodzić swędzenie. W ten sposób można być przepisane krem lub krem.

Nina-Roos uspokoił: “stosowanie kortykosteroidów odbywa się na powierzchni są tak małe, że nie ma żadnego ryzyka dla przejścia w krwi”. Ponadto, możemy doradzić tych, którzy mogą wystawiać się trochę na słońcu, co pozwala na suchej. Najbardziej skrajnych przypadkach może się leczyć z immunosupresyjne, ale każdy przypadek jest rozpatrywany w jego specyfikę. Nina-Roos nalega: nie musisz czekać, zanim się zwrócić, aby uzyskać jak najszybciej dostosować leczenie.

Profesjonalny również przestrzega przed naturalnych środków, które czasami mogą być. Przede wszystkim, nie olejek nakłada się bezpośrednio na ranę! I to uspokoić się, dyshidrosis automatycznie nie przewlekła, możemy bardzo dobrze ciągiem raz w życiu i nigdy nie zobaczyć tę miłość z powrotem.

Zdarzyć upsZdarzyć ups

Jak tylko dyshidrosis ustalona, można przewidzieć ups. Porady Niny-Roos są następujące: jeden unika mydło też pieniących i stosuje się ją do leczenia od samego początku przeć.

Można również stosować krem ochronny – jest dostępny w aptece i parapharmacy – dla ochrony przed agresją, szczególnie jeśli małe rany już obecne. “Ten rodzaj kremu jest bardzo praktyczne dla kobiet, które muszą bardzo często myć ręce (pielęgniarek, kierownik restauracji, pielęgniarki …)” – mówi specjalista. Zastosowanie krem można powtarzać co trzy zmywacza lub po kąpieli 1.30 godzin.

Dla stóp, to należy założyć bawełniane skarpetki do napowietrzania – z dyshidrosis zwiększona potliwość – i bierzemy drugą parę skarpet się zmieniać w ciągu dnia.

Autorem skóry w pełnej formie , Słonecznej publikacji, 2016.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *